Šeštasis pojūtis | Dagtis
1197
post-template-default,single,single-post,postid-1197,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Dagtis

Žvakės degimas priklauso nuo pasirinktos dagties (knato) supynimo, dydžio bei kokybės.

Gamindami žvakes naudojame dagtį (knatą) :

  • suvytą iš natūralios 100 proc. medvilnės gijų.
  • be švino ir kitų kenksmingų medžiagų.

Kitas svarbus momentas kalbant apie dagtis – kiek laiko jūs esate pasiruošę deginti žvakes. Norint, kad žvakė degtų tolygiai, reikėtų palaukti, kol vaškas išsilydys per visą žvakės skersmenį. Jei žvakė užgesinama anksčiau nei tai įvyksta, formuojasi vadinamas „šulinėlis“, dėl ko žvakė degs netolygiai, taps sunku ją uždegti, daug vaško liks tiesiog nepanaudota. Tokiu atveju galima rinktis arba mažesnio skersmens žvakes, kurios greitai išsilydys per visą savo skersmenį, arba rinktis žvakes, kurios turi kelias dagtis. Jeigu žvakės skersmuo didesnis nei 7 cm, netgi rekomenduojama rinktis kelių dagčių žvakę.

Šeštasis pojūtis pataria: perkant žvakę pasidomėkite ar yra nurodyta, kokios sudėties dagtis yra naudojamas. Rinkitės tokias, kurios yra tik 100 % medvilnė. Neretai į medvilnę yra įpinami ir ploni popieriaus siūlai. Jie nėra kenskmingi, tiesiog tokia dagtis rūks šiek tiek smarkiau, tačiau kais ir lydys žvakę sparčiau.

Taip pat įsivertinkite, kiek laiko uždegę žvakę esatę pasiruošę ją deginti. Jeigu žvakę deginate trumpai (tarkim iki 1 val), tada rinkitės mažesnio skersmens žvakę. Tokiai žvakei nesidarys vadinamieji „šuliniai“, ji degs visa tolygiai.  Jeigu žvakę mėgstate deginti ilgai, rinkitės didesnio diametro žvakę (ji bus arba su viena, tačiau didesne dagtimi arba su keliomis plonesnėmis), taip ji džiugins jus savo šviesa ilgiau, o ilgas deginimas užtikrins, kad žvakė degs per visą savo skersmenį.

No Comments

Post A Comment