Šeštasis pojūtis | Ekologija
337
post-template-default,single,single-post,postid-337,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Ekologija

EKOLOGIJA – paprastas siekis – darniai sugyventi su savimi, aplinkiniais ir aplinka

Dabartinis pasaulis tapo per daug materialus, vartotojiškas. Tai gasdina ir baugina, o tuo pačiu verčia ieškoti būdų ar alternatyvų sukurti kažką tikra.

Ekologijos idėja – kuo mažiau pirkti, vartoti, išmesti, bet tuo pačiu ekologiškumas neturi virsti isterija, būti mada ar trumpalaike užgaida, tapti priklausomybe, ugdančia E raidės baimę, greičiau – tai visuma visa mus supančio, tai kas telpa į proto ribas, tai kas leidžia ir skatina tapti atsakingu ne tik už save, savo artimus, bet pajausti atsakomybės jausmą už tą, kitą laiką…laiką be mūsų… Ekologišku žmogui turime tapti jau šiandien, o pati ekologija pamažu turi virsti kasdienybe ir būtinybe.

Kalbėdama apie ekologiją noriu išskirti tris kryptis, kurias reikia tvarkyti, puoselėti ir ugdyti:

  1. Minčių šiukšlynas – vidinis žmogaus šiukšlynas, išreikštas negatyviu požiūriu, blogomis emocijomis užnuodyta siela, iškreiptomis kalbomis, sustabarėjusiu žvilgsniu į žmogų.
  2. Kūnas – šiukšlių dėžė, į kurį nesirinkdami krūvomis grūdame maistą, pilame litrus alkoholio, ir viską vainikuojame milžiniškais kiekiais vaistų.
  3. Išvaizda – pilkos masės vientisumas, be spalvų, polekio, išskirtinumo…be asmenybės.

Visko pradžia – minčių, norų, kalbos, bendravimo ekologja. Negatyvias mintis keiskim optimizmo gaidele, norą turėti keiskim į norą padėti, duoti, dalintis, aukoti, nustokim burnotis ir dejuoti – dėl oro, dėl politinės situacijos, dėl seimūnų, dėl mažų algų ir t.t.. Net nepastebėsit kaip pereisit prie maisto ekologijos – pirkim tiek kiek reikia, neapsikraukim bereikalingu maistu, kurį reiks išmesti. Nustokim valgyti sintetinį maistą, nuo kurio ir mintys tampa  sintetinės. Rinkimės tik kokybiškus maisto produktus. Kokybiški kainuoja ir atitinkamai, o tai reiškia, kad jų nei persiskanausi, nei persivalgysi. Atsisakykim alkoholio, juk daug smagiau į pasaulį žiūrėti pilnai atvertomis, kupinomis žingeidumo akimis. iDar kiek vėliau į ekologijos sąrašą įtraukim kosmetiką – atraskim ar prisiminkim močiučių receptus, kad žvilgėtų plaukai, kad būtų stiprūs nagai. Lankykimės dėvėtų drabužių butikuose, taip ne tik tapsim originalesni, bet kartu drabužiui suteiksim antrą gyvenimą, antrą kvėpavimą.

Nustokim vergauti daiktams, išsiugdykim saiko jausmą, keiskimės, dovanokim ir dalinkimės, stenkitės nepirkti to, ko nereikia. Auksinė taisyklė – geriau mažiau bet geros kokybės¡

Ir atminkim – žmonės –  ne robotai – išjunkim savyje tūnančias programas, kurios skatina – norėti, pirkti, vartoti, nepanaudojus išmesti. 

Atsikratykime energinių teršalų, keiskimės patys, tuo pačiu keisdami kitus, tapkime ekologišku žmogumi. Žmogumi su kuriu norisi ir gera būti .

No Comments

Post A Comment