Šeštasis pojūtis | Knatas
854
post-template-default,single,single-post,postid-854,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Knatas

Žvakių dagtys skirstomos į dvi rūšis: su šerdimi ir be šerdies. Be šerdies dagtys yra dažnai supinti arba susukti iš medvilnės gijų ir yra laikomi saugiausiais deginti. Tuo tarpu dagtys su šerdimi turi popierinį arba dar blogiau metalo pagrindą, aplink kurį yra supintos gijos.

Tyrimais patvirtinus švino, kadmio ir cinko šerdies dagčių pavojingumą dėl žvakei degant išmetamų į orą pavojingų metalo mikrodalelių, kurios įkvėptos iškart pasisavinamos organizmo, JAV buvo uždraustas. Šiuo metu, nors ir žinoma apie šių dag2i7 žalą, kitos šalys, ypatingai trečiųjų šalių, vis dar gamina žvakes su metalo šerdies dagtimis. Jeigu žvakė neturi išsamaus sudėties aprašymo, prieš perkant, pirmiausiai ją reikėtų atidžiai apžiūrėti. Jeigu žvakės dagtis turi šerdį, ją neretai galima pamatyti.

Kitas svarbus momentas kalbant apie dagtis – kiek laiko jūs esate pasiruošę deginti žvakes. Norint, kad žvakė degtų tolygiai, reikėtų palaukti, kol vaškas išsilydys per visą žvakės skersmenį. Jei žvakė užgesinama anksčiau nei tai įvyksta, formuojasi vadinamas „šulinėlis“, dėl ko žvakė degs netolygiai, taps sunku ją uždegti, daug vaško liks tiesiog nepanaudota. Tokiu atveju galima rinktis arba mažesnio skersmens žvakes, kurios greitai išsilydys per visą savo skersmenį, arba rinktis žvakes, kurios turi kelias dagtis. Jeigu žvakės skersmuo didesnis nei 7 cm, netgi rekomenduojama rinktis kelių dagčių žvakę.

Šeštasis pojūtis pataria: Rinkitės žvakes, kurių dagtis neturi šerdies, geriausiai, kad jos būtų susuktos iš medvilnės gijų. Jeigu manote, kad neturėsite pakankamai laiko deginti įsigytos žvakės, rinkitės mažesnio skersmens arba žvakę su keliomis dagtimis. Taip išvengsite netolygaus žvakės degimo.

No Comments

Post A Comment