Šeštasis pojūtis | Kvapai
857
post-template-default,single,single-post,postid-857,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Kvapai

Pakankamai dažnai į žvakių sudėtį įeina kvapnieji aliejai, kurie, siekiant sumažinti žvakės savikainą, kartais būna pagaminti iš pavojingų medžiagų. Neretai parduotuvėse siūlomi oro gaivikliai ar aromatinės žvakės paslepia kvapą sintetinėmis kvapiosiomis medžiagomis arba nuslopina kvapo receptorius. Slopinant kvapo receptorius nosies ertmė padengiama plona aliejinga plėvele arba naudojamos nervines ląsteles slopinančios veikliosios medžiagos, tokios kaip formaldehidas, fenolis. Dauguma žvakių kvepia dėl jose esančių lakių sintetinių kvapiųjų medžiagų: įvairių benzeno junginių, aldehidų, fenolių, ftalatų ir kitų toksinių medžiagų, pavojingų visiems gyviems organizmams. Šios sintetinės medžiagos silpnina imunitetą, sukelia centrinės nervų sistemos ir kvėpavimo takų ligas, skatina vėžį, hormonų apykaitos sutrikimus ir panašiai.

Visgi negalima teigti, jog visos žvakės, kurių sudėtyje yra sintetinių aliejų yra kenksmingos ir pavojingos. Sintetinių medžiagų naudojimas (tiksliau nenaudojimas) pramonėje yra akylai prižiūrimas įvairių institucijų visame pasaulyje, tarkim Tarptautinės kvepalų asociacijos (IFRA). Daugumą mūsų gamyboje naudojamų kvapniųjų aliejų yra natūralūs, augalinės kilmės (masažinių žvakių gamyba be išimties naudojami tik natūralios kilmės eteriniai aliejai). Dalis aromatinėse žvakėse panaudotų kvapų yra sintetiniai, tačiau visi be išimties naudojami kvapnieji aliejai turi IFRA patvirtintus saugos lapus, kurie reiškia, kad kvapai yra ištirti IFRA organizacijos ir yra praėję saugumo naudoti testus.

Tuo pačiu, negalima vienareikšmiškai tvirtinti, jog visi eteriniai aliejai yra saugūs ir nepavojingi. Nors tai yra natūralios iš gamtos išgaunamos medžiagos, jų naudojimas turi būti labai atsargus, kadangi netinkamai panaudojus eterinį aliejų, jis gali tapti ne gydomuoju, o nuodingu. Pelyno, taškuotosios mėtos, svogūnų, kamparo, valgomojo krieno, rūtų, karčiojo migdolo ir sasafro eterinius aliejus patariama naudoti tik kvalifikuotiems aromaterapijos profesionalams. Taip pat prieš naudojant eteriniais aliejais praturtintas masažines žvakes, būtina įsitikinti ar žmogus nėra alergiškas vienai ar kitai medžiagai, kadangi kartais pasitaiko individualios alerginės reakcijos. Visgi tai nutinka ganėtinai retai. Iš mūsų klientų dar neteko girdėti panašių nusiskundimų.

Taigi ne viskas, kas pagaminta iš sintetinių medžiagų būtinai yra kenksminga bei pavojinga ir ne viskas, kas pagaminta iš natūralių medžiagų, yra saugu bei nežalinga. Gaminant žvakes ar namų kvapus svarbu žinoti, ką ir kiek naudoti, kokius produktus galima derinti tarpusavyje, kad produktas būtų ne tik malonus, bet ir saugus vartoti. Tam skiriamas mūsų ypatingas dėmesys J

Šeštasis pojūtis pataria: perkant kvepiančias žvakes (nesvarbu ar tai būtų aromatinės, ar masažinės žvakės) būtina pasidomėti, iš kokių aliejų išgaunamas produkto kvapas. Jei tai natūralūs eteriniai aliejai, galima būti praktiškai ramiam, jog produktas tikrai bus saugus vartojimui. Jei produktas praturtintas sintetiniais kvapniaisiais aliejais (tą galima suprasti pagal kvapo intensyvumą, kadangi sintetiniai aliejai kvepia kur kas stipriau nei eteriniai) būtina ieškoti informacijos ar šie aliejai turi IFRA sertifikatus.

No Comments

Post A Comment