Šeštasis pojūtis | Naujų metų noras
421
post-template-default,single,single-post,postid-421,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Naujų metų noras

 Nesenai turėjau įvykį, kuris privertė mane susimąstyti…

 Parduotuvėje senučiukė  paėmusi į rankas apžiūrinėjo pieno pakuotę. Mačiau, kad kažko ieško, o gal ir nesupranta. Priėjau. Pasiūliau padėti. Pasirodo, ji nesuprato kaip etiketėje nurodytos akcijos kainos, kuriam pienui taikoma akcija. Padėjau. Pasakiau . Ji padėkojo, o kai nueidinėjau ji pasakė tokius žodžius „sena boba nieko nesuprantu“. Akimirką sustingau. Jūs visai ne sena boba, jūs labai maloni senutė. Turėjau pasakyti, negalėjau išsinešti šitų žodžių su savimi ir tiesiog išeiti iš parduotuvės. Apsisukau. Gryžau prie senutės ir pasakiau ką galvoju.  Mačiau, kaip jos akyse pradėjo rinktis ašaros. Man pačiai pasidarė sunku kvėpuoti, gerklėje tarytum užstrigo kąsnis. Pamačiau, kiek daug reiškia geras žodis. Palinkėjau sveikatos, ji man  padėkojo už gerą širdį. Nueidama jaučiau jos žvilgsnį, ne neveriantį kiaurai, ne – gerumo  žvilgsnį. Tą akimirką širdis džiaugėsi mūsų abiejų. 

Paklausit kodėl norėjau pasidalinti šiuo nutikimu? Atsakymas labai paprastas. Artėjant didžiausioms metų šventėms, kaip ir daugelis, nori ar nenori, užduodi sau klausimą – ko noriu iš kitų metų? Kokie mano planai ir lūkesčiai? Lengviausia aikšku būtų susidaryti sąrašą. Taip, sąrašą, kaip ir kiekvienais metais. Tik šiais metais siūlyčiau visiems labai gerai apgalvoti ką rašyti ir ko norėti. Pagalvokit ar jau penktus metus iš eilės parašytas noras išmokti užsienio kalbą išties dar reikalingas įrašyti į sąrašą? O noras pradėti sportuoti ir sveikai maitintis, nepabodo jį rašyt? Atminkit, tai naujas, švarus, gerai apmąstytas ir sąžiningas naujų metų popieriaus lapas. Pasvarstykit gal geriau šiemet parašykit kažką kitą, kažką nuo ko džiaugsis širdis, ir ne tik jūsų. 

Aš nusprendžiau. Šiemet mano norų sąrašas bus itin trumpas : gyventi, mylėti, padėti.

Išmokim norėti, tikrai norėti, tada ir norai pradės pildytis ir širdis džiaugsis.

 

E.A.

No Comments

Post A Comment