Naudinga

Nors mūsų sukurtomis ir pagamintomis masažinėmis žvakėmis mūsų klientai mėgaujasi jau ne vienerius metus, tačiau mes vis dar dažnai sutinkame sutrikusių žvilgsnių ir sulaukiame nuostabų kupinų klausimų: o kas, vis dėlto, yra ta masažinė žvakė? Kaip ją naudoti? Nejaugi galima tepti vašką ant kūno?  Kaip tas vaškas paskui nusivalo?

Taigi, atsakant vienu sakiniu, masažinė žvakė yra sojos pupelių vaško, natūralių aliejų ir eterinių aliejų kosmetinis mišinys, kuris išlydomas ir išliejamas žvakės pavidalu. Tokia žvakė uždegus dagtį kaitinama kol susidaro reikiamas masažui atlikti vaško kiekis. Susidaręs lydinys pilamas ant delno ir masažuojamais judesiais tepamas ant bet kurios išorinės kūno vietos.

Plačiau apie kiekvieną mūsų masažinių žvakių ingridientą bei išsamų žvakės naudojimą galite pasiskaityti kitose skiltyse.

• Uždekite masažinę žvakę ir leiskite jai degti tol, kol pradės tirpti vaškas. Priklausomai nuo to, kiek Jums reikės vaško masažui atlikti, tai gali trukti 10-30 min.

• Ištirpusį skystį pilti iš indelio į delną. Mūsų indeliai turi specialiai tam skirtą snapelį, todėl vaškas patogiai teka ir nereikia jokių papildomų priemonių vaškui semti ar pilti.

• Naudojant masažinę žvakę pirmą kartą, būtina nedidelį kiekį išsilydžiusio skysčio užtepti ant vidinės riešo pusės, taip patikrinant ar nepasireiškia individuali alerginė reakcija.

• Tiesiai iš indelio pilti skystį ant kūno galima tik įsitikinus, kad vaškas nėra per karštas.

• Užteptą ar užpiltą vašką švelniais, masažuojančiais judesiais įtrinkite į odą kaip kremą ar masažinį aliejų.

• Pilant vašką iš indelio žvakę užpūskite, nes gali pasijausti degėsių kvapas ir atsirasti suodžių ant indelio kraštų.

• Pasimėgavus masažinės žvakės malonumais, jos nepūskite. Sakoma, kad pučiant žvakę nupučiama ir jos teikiama teigiama energija. Žvakę reikia užgesinti gaubteliu, pirštais (atsargiai, kad neapsideginti) arba panargdinant dagtį į išsilidžiusį vašką (po to būtinai reikia ją ištraukti).

Žvakes žmonės degina dėl daugybės skirtingų priežasčių: įvairių švenčių metu, norėdami namams suteikti jaukumo, šviesos, malonaus aromato ar tiesiog norėdami praskaidrinti sau nuotaiką. Visgi nevalia užmiršti, jog žvakė – tai ne tik malonumas. Tai – taip pat ir ugnis namuose, su kuria reikia elgtis labai atsakingai. Kad visais žvakių teikiamais malonumais galėtumėte mėgautis saugiai, mes sudėjome paprastus, tačiau labai svarbius patarimus, kurių laikymasis padės išvengti dėl neatsargaus žvakės deginimo galinčių kilti pavojų:

• Prieš uždegant žvakę įsitikinkite, kad ji pilnai išpakuota iš savo pakuotės (nėra likę plastikinio įpakavimo, dėžutės užpildo, įvairių žvakės papuošimų, kurie prieš ją uždegant turi būti nuimti ir pan.). Negalima deginti žvakės neišėmus jos iš pakuotės.

• Nedėkite žvakės po ar į lentynas. Lengva pamiršti, jog nuo degančios žvakės kyla karšto oro srovė, kuri kaitins virš jos arti esantį paviršių. Įsitikinkite, kad nuo žvakės iki bet kokio paviršiaus virš jos yra bent vienas metras.

• Nejudinkite žvakės, kai ji dega. Jeigu tikrai ją reikia perkelti, prieš tai užgesinkite. Prižiūrėkite, kad į vašką nepatektų pašaliniai daiktai, pavyzdžiui, degtukų ar dagties likučių.

• Niekada nepalikite degančios žvakės be priežiūros ar vaiko kambaryje. Neikite miegoti su kambaryje degančia žvake. Užgesinkite žvakes prieš išeidami iš kambario. Tai padarę, dar kartą patikrinkite ar žvakė tikrai užgeso. Kartais užgesintos žvakės smilksta, o po kurio laiko vėl įsidega.

• Tiek kietąsias žvakes, tiek žvakes indeliuose deginkite ant stabilaus, karščiui atsparaus paviršiaus. Ypač atsargiai parinkite paviršių arbatinėms žvakutėms ar ilgai degančioms naktinėms žvakėms plastikinėje ar metalinėje formoje, nes jų dugnas įkaista labiau. Pavyzdžiui, televizoriaus viršus nėra atsparus karščiui.

• Laikykite žvakę toliau nuo užuolaidų, patalynės ar kitų panašių audinių.

• Nerekomenduojama deginti žvakių prie atviro lango. Vėjo gūsiai gali po kambarį paskleisti žiežirbas.

• Saugokite degančią žvakę nuo vaikų ar gyvūnų, padėkite ją taip, kad šie negalėtų pasiekti.

• Stebėkite, kad nei rūbai, nei plaukai per daug nepriartėtų prie degančios žvakės. Laikykite degančias žvakes atokiau nuo judančių žmonių, kadangi neapdairiai pasilenkus ar papūtus vėjui gali užsidegti drabužiai ar plaukai.

• Degančias žvakes viena nuo kitos laikykite per saugų atstumą, t. y. tarp jų palikite bent 10 cm tarpą.

• Liepsnai užgesinti naudokite specialų įrankį dagčiai įmerkti į vašką arba šaukštą. Tai yra saugiau, negu pūsti į žvakę. Pučiant gali pasklisti žiežirbų arba karšto vaško gali ištikšti į šalis (ypač tai būdinga arbatinėms žvakėms).

• Ilgiau degdamos žvakės įkaista (ypač tas pasakytina apie žvakes metaliniuose bei stikliniuose induose), todėl norėdami paimti degančią ar ką tik užgesintą žvakę, pirmiau įsitikinkite, kad ji nėra karšta.

• Atsakingai rinkitės ir mėgaukitės žvakėmis su įvairiais blizgučiais, jose gali būti sunkiųjų metalų, tokių kaip švinas;

• Žvakės teikiamais malonumais mėgaukitės saugiai:)

Norint, kad žvakė degtų švariai, kvapniai ir ilgai, nepakanka vien tik uždegti dagtį ir palikti viską likimo valiai. Būtina prižiūrėti žvakės degimo procesą, liepsnos aukštį. Jeigu liepsna tampa per didelė, pradeda kilti tamsios dūmų gijos – tai suodžiai, kurie teršia patalpų orą, pajuosta indelio kraštai, greičiau tirpsta vaškas, todėl žvakės degimo trukmė gerokai sutrumpėja. Suodžių kvapas gali tapti stipresnis nei kvapnios žvakės kvapas.

Taigi, kad neįvyktų šie bei daugelis kitų negerų dalykų, „Šeštasis pojūtis” pateikia paprastus patarimus, kaip teisingai deginti žvakę:

• Žvakės liepsna turi būti ne didesnė nei 1-1,5 cm. Jei liepsna dėl per ilgo knato tampa per didelė, žvakės dagtį patrumpinkite žirklėmis iki 0,6-1 cm.

• Nerekomenduojame žvakę deginti ilgiau nei 5 val. Geriau žvakę užgesinti, leisti atvėsti ir prieš uždegant vėl patrumpinti dagtį.

• Jei ant knato galiuko susidarė „kepurėlė“, ją nukirpkite. Tai natūralus reiškinys sojų vaško žvakėje.

• Pirmą kartą uždegus žvakę leiskite tirpstančio vaško „baseinėliui“ pasiekti indelio sieneles, kad išvengti „tunelio“ susidarymo. Priešingu atveju žvakės kraštai gali ir neišsilydyti. Dėl to ženkliai sutrumpės žvakės degimo trukmė.

• Kietąją žvakę vienu uždegimu geriausia deginti tol, kol vaškas išsilydo per visą žvakės skersmenį. Deginant trumpiau darosi „šulinys“, tad užgesinus žvakę, jos kraštus galima užlankstyti į vidų (arba nupjauti, tačiau šiuo atveju trumpėja degimo laikas). 

• Jei žvakė ima stipriai rūkti, suanglėjusio dagties galą pakirpkite. 

• Nuo šalčio žvakė gali apsitraukti balkšvu sluoksniu – „pražysti“. tai dar vienas natūralaus sojų vaško požymių, žvakės degimo kokybei neturintis jokios įtakos. Spalvos ryškumą atgausite pašildę žvakę plaukų džiovintuvu arba palaikę ją šiltoje patalpoje.

• Šaltyje žvakė dega lėčiau ir silpniau. 

Labai šiltoje patalpoje žvakė sudega žymiai greičiau.

Šių dienų žvakių pramonė yra itin plati ir įvairi. Parduotuvėse galima rasti įvairiausių dydžių, formų, kvapų ar net paskirties žvakių. Todėl nenuostabu, jog dažnam iš mūsų yra sunku išsirinkti patį geriausią, tinkamiausią, naudingiausią ir sveikiausią produktą. Deja, mes taip pat dar nesame pažengę tiek, kad galėtumėme pateikti glaustą, tikslią, konkrečią informaciją, kaip tai padaryti:( Bet mes galime pasidalinti mūsų sukauptomis žiniomis ir papasakoti, į ką atkreipti dėmesį renkantis žvakes ir ko reikėtų vengti.

 

Parafinas

Didžioji dalis visų rinkoje esančių žvakių pagaminta iš parafino – paskutinio naftos perdirbimo grandyje gaunamo produkto, kuris eina net po asfalto gamybos. Tai bekvapė ir bespalvė, kieta medžiaga. Ši žaliava yra pigi, plačiai pritaikoma ir lengvai modifikuojama. Parafinas tirpsta lėčiau nei vaškas, todėl tokia žvakė dega ilgiau. Siekiant dar labiau pailginti šį procesą, pridedama apie 10% stearino (riebalų rūgšties). Degdamas parafinas išskiria panašias medžiagas kaip ir dyzelinis variklis, susidaro suodžiai. Suodžiuose daugiausia yra anglies, tačiau gali būti ir ftalatų bei įvairių organinių lakiųjų junginių. Jie nusėda ant grindų, kilimų, elektros prietaisų. Įkvėpus suodžių, jie nusėda plaučiuose, kvėpavimo takuose ir gali užkimšti alveoles.
JAV Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) patvirtino, jog deginama parafino žvakė skleidžia suodžius, su kuriais į orą yra išmetamas nedidelis, tačiau kenksmingas kiekis toksinų. Šios nuodingos medžiagos yra pripažintos žmogui pavojingais kancerogenais, kurių dažnas ir gausus vartojimas gali sukelti įvairius sveikatos pažeidimus (nuo trumpalaikių alergijų iki kvėpavimo ir nervinės sistemos sutrikimų ar išskirtinais atvejais net sutrikdyto kūdikių vistymosi). Dažniausiai lauke deginti skirtose žvakėse naudojamas prasčiausios kokybės parafinas, tad jokiu būdu jų negalima deginti patalpose

 

Dagtis

Žvakių dagtys skirstomos į dvi rūšis: su šerdimi ir be šerdies. Be šerdies dagtys yra dažnai supintos arba susuktos iš medvilnės gijų ir yra laikomos saugiausiomis deginti. Tuo tarpu dagtys su šerdimi turi popierinį arba dar blogiau metalo pagrindą, aplink kurį yra supintos medvilnės ar kitos medžiagos gijos.

Tyrimais patvirtinus švino, kadmio ir cinko šerdies dagčių pavojingumą dėl žvakei degant išmetamų į orą pavojingų metalo mikrodalelių, kurios įkvėptos iškart pasisavinamos organizmo, JAV buvo uždraustos. Šiuo metu, nors ir žinoma apie šių dagčių žalą, kitos šalys, ypatingai trečiųjų šalių, vis dar gamina žvakes su metalo šerdies dagtimis. Jeigu žvakė neturi išsamaus sudėties aprašymo, prieš perkant, pirmiausiai ją reikėtų atidžiai apžiūrėti. Jeigu žvakės dagtis turi šerdį, ją neretai galima pamatyti.

 

Kvapai

Pakankamai dažnai į žvakių sudėtį įeina kvapnieji aliejai, kurie, siekiant sumažinti žvakės savikainą, kartais būna pagaminti iš pigių, tačiau sveikatai pavojingų medžiagų. Neretai parduotuvėse siūlomos aromatinės žvakės paslepia kvapą sintetinėmis kvapiosiomis medžiagomis arba nuslopina kvapo receptorius. Slopinant kvapo receptorius nosies ertmė padengiama plona aliejinga plėvele arba naudojamos nervines ląsteles slopinančios veikliosios medžiagos, tokios kaip formaldehidas, fenolis. Dauguma žvakių kvepia dėl jose esančių lakių sintetinių kvapiųjų medžiagų: įvairių benzeno junginių, aldehidų, fenolių, ftalatų ir kitų toksinių medžiagų, pavojingų visiems gyviems organizmams. Šios sintetinės medžiagos silpnina imunitetą, sukelia centrinės nervų sistemos ir kvėpavimo takų ligas, skatina vėžį, hormonų apykaitos sutrikimus ir panašiai.

Visgi negalima teigti, jog visos žvakės, kurių sudėtyje yra sintetinių aliejų yra kenksmingos ir pavojingos. Sintetinių medžiagų naudojimas (tiksliau nenaudojimas) pramonėje yra akylai prižiūrimas įvairių institucijų visame pasaulyje, tarkim Tarptautinės kvepalų asociacijos (IFRA).

Sojų vaškas

Savo visų žvakių gamyboje renkamės tik natūralų bei gryną sojų vašką. Sojų pupelių vaškas – visiškai natūralus, 100 % augalinis produktas, pagamintas iš sojų pupelių ir kruopščiai atrinktų augalinių aliejų. Jo sudėtyje nėra toksinų ir genetiškai modifikuotų medžiagų. Sojų pupelės yra greitai atsinaujinantis gamtinis išteklius, visiškai suyrantis, todėl nedaro žalos aplinkai.

• 100% augalinės kilmės, pagamintas iš gryno sojų aliejaus.

• Natūralus ir biologiškai suyrantis.

• Nebandytas  su gyvūnais.

• Sudėtyje nėra genetiškai modifikuotų medžiagų.

• Sudėtyje nėra palmių vaško.

• Sudėtyje nėra naftos, parafino produktų.

• Sudėtyje nėra pesticidų ir herbicidų.

• Sudėtyje nėra toksinių medžiagų.

• Sertifikuotas produktas ir atitinka JAV FDA (Food and drug administration) standartus.

• Dermatologiškai patikrintas.

• Puikiai tinka su eteriniais aliejais aromaterapijai.

• Lengvai išsivalo išsiliejus (pakanka vandens ir muilo).

• Puikiai tinka masažinėms žvakėms, ar užtepti ant skilinėjančios kūno odos, pats iš savęs turi minkštinamųjų savybių.

• Pradeda lydytis daug žemesnėje temperatūroje nei parafinas, todėl taip smarkiai neįkaista.

 

Šeštasis pojūtis pataria: sojų pupelių vaškas yra augalinės kilmės, gamtoje visiškai suyrantis ir aplinkai draugiškas produktas.  Visgi, prieš renkantis sojų vaško žvakes, įsitikinkite, jog jos tikrai yra pagamintos iš 100 proc. sojų vaško (nėra kitų augalinių ar sintetinių priemaišų).

 

Dagtis

Žvakės degimas priklauso nuo pasirinktos dagties (knato) supynimo, dydžio bei kokybės.

Gamindami žvakes naudojame dagtį (knatą) :

• suvytą iš natūralios 100 proc. medvilnės gijų.

• be švino ir kitų kenksmingų medžiagų.

Kitas svarbus momentas kalbant apie dagtis – kiek laiko Jūs esate pasiruošę deginti žvakes. Norint, kad žvakė degtų tolygiai, reikėtų palaukti, kol vaškas išsilydys per visą žvakės skersmenį. Jei žvakė užgesinama anksčiau nei tai įvyksta, formuojasi vadinamas „šulinėlis“, dėl ko žvakė degs netolygiai, taps sunku ją uždegti, daug vaško liks tiesiog nepanaudota. Tokiu atveju galima rinktis arba mažesnio skersmens žvakes, kurios greitai išsilydys per visą savo skersmenį, arba rinktis žvakes, kurios turi kelias dagtis. Jeigu žvakės skersmuo didesnis nei 7 cm, netgi rekomenduojama rinktis kelių dagčių žvakę.

 

Šeštasis pojūtis pataria: perkant žvakę pasidomėkite ar yra nurodyta, kokios sudėties dagtis yra naudojama. Rinkitės tokias, kurios yra tik 100 % medvilnė. Neretai į medvilnę yra įpinami ir ploni popieriaus siūlai. Jie nėra kenksmingi, tiesiog tokia dagtis rūks šiek tiek smarkiau, tačiau kaitins ir lydys žvakę sparčiau.

Taip pat įsivertinkite, kiek laiko uždegę žvakę esate pasiruošę ją deginti. Jeigu žvakę deginate trumpai (tarkim iki 1 val.), tada rinkitės mažesnio skersmens žvakę. Tokiai žvakei nesidarys vadinamieji „šuliniai“, ji degs visa tolygiai.  Jeigu žvakę mėgstate deginti ilgai, rinkitės didesnio diametro žvakę (ji bus arba su viena, tačiau didesne dagtimi arba su keliomis plonesnėmis), taip ji džiugins Jus savo šviesa ilgiau, o ilgas deginimas užtikrins, kad žvakė degs per visą savo skersmenį. Deginant žvakę bent kelias valandas įsitikinkite, kad indelis pernelyg nekaista.

 

Baziniai aliejai (arba riebalai)

• Augalinės kilmės, todėl degdamas nerūksta, tad į aplinką neišskiria pavojingų toksinių šalutinių produktų.

• Pagal savo savybes suteikia odai atitinkamas funkcijas: minkština, riebina, drėkina, apsaugo ir t.t.

• Turi sertifikatus, patvirtinančius jų augalinę kilmę bei saugumą naudoti.

 

Eteriniai aliejai

• Kvapų “perliukai”.

• Koncentruoti augalų ekstraktai, išgaunami iš juos kaupiančių augalų lapų, vaisių, žiedynų, sėklų, šaknų, žievės ir kitų dalių.

• Sukaupta visa augalų energija, teikianti gyvybinės energijos.

• Pasižymi antibakterinėmis, antitoksinėmis, priešgrybelinėmis, raminamomis bei nervų sistemą stimuliuojančiomis savybėmis ir t.t.

• Turi sertifikatus, patvirtinančius jų augalinę kilmę bei saugumą naudoti.

 

Kuriant masažines žvakes, mūsų noras buvo, kad fiziologiniai pojūčiai persipynę su bazinių aliejų teikiama nauda ir kvapų “perliukais” leistų Jums pajusti terapinį ir aromaterapinį poveikį, emocinį pasitenkinimą, daug malonių potyrių ir pojūčių.